Ana içeriğe atla
En
image title

Dijital Dönüşüm ve Endüstriyel Uygulamalar

01

Dijital Dönüşüm ve Endüstriyel Uygulamalar

Dijital dönüşüm ve endüstriyel uygulamalar, modern çağda üretim ve geliştirme süreçlerinin çok daha hızlı ve profesyonel bir şekilde yürütülmesine yardımcı olur. Endüstri 4.0 olarak da adlandırılan yenilikçi dijital sistem; üretimlerin daha ucuz, verimli, düşük hata payına sahip ve ölçeklenebilir olmasını sağlayan bir dönüşümdür. Karel, sunduğu imkanlar sayesinde markaların üretimlerini dijitalleştirmelerini ve adapte olmasını destekler.

image title
Endüstri 4.0

Endüstriyel faaliyetlerin çok daha pratik, uygun maliyetli ve düşük hata payıyla gerçekleştirilmesine imkan tanıyan endüstri 4.0 kavramı, gücünü teknolojiden alır. Farklı ölçeklerde kişiselleştirilmiş üretimlerin gerçekleştirilmesi ve teknolojinin üretimin her alanına dahil edilmesi sayesinde günümüzde ve gelecekte rekabet gücünü korumak ve hizmetlerini geliştirmek isteyen markaların, endüstri 4.0 kavramını daha yakından tanıması gerekir.

image title
Önleyici Bakım

Önleyici bakım, ekipman ve donanımların arızalanma riskini en aza indirmek için rutin olarak bakım faaliyetlerinin yürütülmesidir. Rutin bakım faaliyetleri, pahalı arızaların yaşanma riskini düşürmekte ve markaların donanımlarını daha uzun süre verimli bir şekilde kullanmasını desteklemektedir.

image title
Endüstriyel Otomasyon

Endüstriyel üretimde insan iş gücüne olan ihtiyacı azaltan ve hassas görevleri üstelenebilen makine ve yazılımlar, endüstriyel otomasyon sayesinde farklı alanlarda kullanılabilir. Makine ve yazılımlar, yüksek teknolojili üretimlerin prototipten seri üretime kadar olan sürecinde önemli bir rol oynar. Karel, yüksek teknolojili üretim kapasitesi ve deneyimi sayesinde kuruluşların endüstriyel otomasyon alanındaki ihtiyaçlarını karşılar.

image title
Büyük Veri

“Big Data” olarak da adlandırılan büyük veri, teknoloji çağında sıklıkla duyulan en önemli kavramların başında gelir. İnternet çağında dünya çapındaki kullanıcılardan elde edilen verilerin mantıklı ve işlenmiş bir türü olan büyük veri analitik, istatistik ve diğer pek çok alan için önemli bir kaynaktır. Dijital dönüşüm alanında markaların büyük veriyi doğru ve etkili bir şekilde kullanabilmesi başarının temel anahtarıdır.

image title
Makine Öğrenmesi

Makine öğrenimi, bilgisayarların deneyimle öğrenerek performanslarını otomatik olarak artırma yeteneğidir. Belirli bir amaç ve görev üzerinde ilgili alana dair devasa verilerle beslenen bu sistemler, makine öğrenmesi sayesinde zorlu görevleri kolay bir şekilde yerine getirebilir.

image title
Yapay Zeka

Teknolojinin en gelişmiş kazanımlarından biri olan yapay zeka, günümüzde hemen her sektörde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Yapay zekanın hızlı ve verimli kullanımı, gelecekte de markaların ve sektörlerin global çapta değişimini destekleyebilecek niteliktedir.