Ana içeriğe atla
En
image title

IoT Çözümleri

01

IoT Çözümleri

Nesnelerin interneti olarak adlandırılan IoT, fiziksel donanımların sensör, kamera ve yazılım gibi araçlarla belirli bir ekosistem üzerinde diğer fiziksel donanımlar ve bir merkezle entegre şekilde çalışmasını sağlar. Akıllı evler, beyaz eşyalar ve aklınıza gelebilecek daha pek çok ürün, IoT sayesinde büyük bir akıllı ekosistem oluşturarak hayatı kolaylaştırabilir. IoT çözümleri, bu sistemin çalışabilmesi için ihtiyaç duyulan yazılım, donanım ve geliştirme süreçlerinin tamamını kapsayan bir hizmettir.

image title
IoT Sensör Çözümleri

IoT ekosisteminin önemli bir parçası olan akıllı sensörler, nesnelerin interneti için vazgeçilmez bir parçadır. Veri toplama, analitik ve etkinleştirme gibi görevlerde yer alan sensörler sistemlerin çalışması için önemli görevler üstlenir. Sıcaklık, basınç ve mesafe gibi farklı verileri ölçebilen ve aktarabilen farklı sensörler, Karel IoT sensör çözümlerinin parçalarıdır.

image title
IoT Gateway Çözümleri

Akıllı sensörler tarafından elde edilen verilerin işlenmesi için Bulut’a aktarılması gerekir. Karel IoT Gateway çözümlerinde 2G, 4G, 5G, RF ve Lorawan gibi farklı iletişim teknolojileri için uyumlu iletim sistemleri vardır. Gateway çözümleri sayesinde nesnelerin interneti kategorisindeki akıllı cihazların verimli ve kesintisiz şekilde çalışması sağlanır.

image title
Araç Takip Sistemleri

Bireysel ve filo araçlarda kullanılan akıllı takip sistemleri IoT’nin en önemli parçasıdır. Araç güvenliği, kontrol ve analiz gibi farklı ihtiyaçlar için kullanılan araç takip sistemleri araçların anlık konumunu ve izlenen rotayı anlık olarak aktarabilir. Bu sayede kullanıcılar, araçların fiziksel konumları ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olabilir.

image title
Enerji Çözümleri

Enerji yönetimi ve tasarrufu alanında kullanılan IoT teknolojisi, bireylerin ve kuruluşların farklı alanlarda daha efektif bir enerji yönetimi uygulamasını sağlar. Akıllı enerji çözümleri, maliyet tasarrufunun yanı sıra ekipman ve donanımların daha verimli ve uzun ömürlü kullanımını da yardımcı olur.

image title
Akıllı Tarım Çözümleri

Teknolojinin gelişimiyle birlikte tarım alanına da dahil olan IoT, akıllı tarım uygulamaları için farklı otomasyon ve veri çözümleri sunar. Gübreleme, sulama ve hasat takibi gibi pek çok konuda verimliliği artırırken tarımın tüm alanlarında süreci daha kolay bir hale getirerek insan gücüne olan ihtiyacı azaltır.

image title
IoT Platformu

IoT platformları, nesnelerin interneti alanında çalışan teknolojilerin izlenebilmesi ve yönetilebilmesi için kritik bir faktördür. Web veya mobil tabanlı olan IoT platformları, IoT ekosistemindeki sensörlerin ve cihazların sunduğu bilgiyi ve ölçümleri bir araya getirerek platform üzerinden izlenebilmesini ve kontrol edilebilmesini sağlar.

image title
Ortam İzleme Çözümleri

Ortam izleme çözümleri; banka, hastane ve daha pek çok alanda kullanılan görüntüleme ve takip sistemlerini barındıran bir IoT çözümüdür. Nesnelerin interneti sayesinde çok daha akıllı hale gelen ortam izleme hizmetleri, farklı parametreler ve özelliklerle birlikte desteklenerek kuruluşların güvenlik ve veri ihtiyacına uygun şekilde güncellenebilir.

image title
IoT İçin Mobil Uygulamalar

IoT sistemlerinin daha kolay ve işlevsel şekilde kullanılmasını destekleyen mobil uygulamalar, yöneticilerin IoT sistemlerine diledikleri yerden ulaşabilmelerine imkan tanır. Mobil uygulamalar, ihtiyaca uygun şekilde tasarlanarak farklı IoT cihaz ve yazılımlarının bir arada kullanılabilmesi için gereken arayüzü sunar.